Partehartzea

Amaitu da Aukera…tú! partehartze prozesua. Guztira, bi hilabetetan zehar, 23 bilera egin dira eta herritarren partehartzea zabala izan da.

Hemendik aurrera parte hartzen jarraitzeko atez atekoaren Jarraipen Batzordeko kide izan behar da. Izena emateko 900 840 090 doako telefonora deitu besterik ez duzu egin behar. Email bidez informazioa jasotzen jarraitu nahi baduzu, berriz, horretarako ere badago aukera, telefono horretara deitu eta zure emaila emanaz.

Guztion artean hernaniarrok ditugun beharren araberako atez atekoa egiten ari gara.

Parte-hartze prozesua, lehen pausoa

Atez ateko bilketaren lehen pausoa auzoka egingo diren bilerak dira. Bilera horietan hondakinak biltzeko sistema berriari buruzko informazio guztia emango da, zalantza guztiak argituko dira eta guztion artean hartuko ditugu erabakiak.

Bertan zehaztuko dugu, hain zuzen, asteko egun bakoitzean bilduko den hondakin-mota, ordutegia, beharren araberako soluzioak, tasak e.a.

Auzokako bina bilera egingo da. Baserritarrekin eta dendari nahiz industrialekin ere aparteko bilerak egingo dira. Bileren egutegi zehatza parte hartze prozesuaren taulan aurkituko duzu.


Oinarrizko diseinua

1. PLENARIOA.
2. TALDEKA: Aipatutako taldekatze horren arabera, beraz, 8 saio izango lirateke multzo honetan.

  • NEKAZAL GUNEAK: Ereñotzu, Osiñaga, Martindegi, Jauregi, Antziola[1], Akarregi, Oialume, Sta.Barbara[2].
  • DENDARIAK.
  • KAXKOA 1: Kardaberaz, Nagusia eta Atzietas.
  • KAXKOA 2: Elkano, Izpizua, Urbieta, Oarso, Atsegindegi, Aritzabal eta Orkolaga.
  • AUZOAK 1: Sta Barbara eta Lizeaga.
  • AUZOAK 2: Elizatxo, Portua, Karabel eta Zikuñaga.
  • AUZOAK 3: Karobieta, Latsunbe-berri, Latsunbe, Marieluts, Sorgintxulo eta Oriamendi.
  • AUZOAK 4: Florida, Etxeberri, Sagastialde, Sagastialdeberri, Gartzia Goldaraz, Mañe y Flaque, Karmelo Labaka, Atletismo pista ingurua, Antziola eta Galarreta.

3. PLENARIOA.
4. TALDEKA. 8 saio.

  • NEKAZAL GUNEAK: Ereñotzu, Osiñaga, Martindegi, Jauregi, Antziola[1], Akarregi, Oialume, Sta.Barbara[2].
  • DENDARIAK.
  • KAXKOA 1: Kardaberaz, Nagusia eta Atzietas.
  • KAXKOA 2: Elkano, Izpizua, Urbieta, Oarso, Atsegindegi, Aritzabal eta Orkolaga.
  • AUZOAK 1: Sta Barbara eta Lizeaga.
  • AUZOAK 2: Elizatxo, Portua, Karabel eta Zikuñaga.
  • AUZOAK 3: Karobieta, Latsunbe-berri, Latsunbe, Marieluts, Sorgintxulo eta Oriamendi.
  • AUZOAK 4: Florida, Etxeberri, Sagastialde, Sagastialdeberri, Gartzia Goldaraz, Mañe y Flaque, Karmelo Labaka, Atletismo pista ingurua, Antziola eta Galarreta.

5. PLENARIOA.
6. PLENARIOA.


Zonifikazioa

  • NEKAZAL GUNEAK: Ereñotzu, Osiñaga, Martindegi, Jauregi, Antziola[1], Akarregi, Oialume, Sta.Barbara[2].
  • DENDARIAK.
  • KAXKOA 1: Kardaberaz, Nagusia eta Atzietas.
  • KAXKOA 2: Elkano, Izpizua, Urbieta, Oarso, Atsegindegi, Aristizabal eta Orkolaga.
  • AUZOAK 1: Sta Barbara eta Lizeaga.
  • AUZOAK 2: Elizatxo, Portua, Karabel eta Zikuñaga.
  • AUZOAK 3: Karobieta, Latsunbeberri, Latsunbe, Marieluts, Sorgintxulo eta Oriamendi.
  • AUZOAK 4: Florida, Etxeberri, Sagastialde, Sagastialdeberri, Gartzia Goldaraz, Mañe i Flaquer, Karmelo Labaka, Atletismo pista ingurua, Antziola eta Galarreta.

[1] Banatua dago gune rurala eta auzoaren artean.

[2] Banatua dago gune rurala eta auzoaren artean


Ikusi Hernaniko atez atekoaren partehartze prozesua mapa handiago batean


Egutegia

Urriak 22
Erronda: Hasierakoa
Non: Sandiusterri
Lan Taldea: Lehen Plenarioa
Urriak 26
Erronda: Lehenengoa
Non: Sandiusterri
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Sta Barbara eta Lizeaga
Urriak 27
Erronda: Lehenengoa
Non: Elizatxo ikastola
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Elizatxo, Portua, Karabel eta Zikuñaga
Urriak 29
Erronda: Lehenengoa
Non: Langile ikastola
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Karobieta, Latsunbeberri, Latsunbe, Marieluts, Sorgintxulo eta Oriamendi
Azaroak 2
Erronda: Lehenengoa
Non: Haur eskola
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Florida, Etxeberri, Sagastialde, Sagastialdeberri, Gartzia Goldaraz, Mañe i Flaquer, Karmelo Labaka, Atletismo pista ingurua, Antziola eta Galarreta
Azaroak 3
Erronda: Lehenengoa
Non: Biteri kultur etxea
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Kardaberaz, Nagusia eta Atzietas
Azaroak 5
Erronda: Lehenengoa
Non: Biteri kultur etxea
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Elkano, Izpizua, Urbieta, Oarso, Atsegindegi, Aristizabal eta Orkolaga
Azaroak 9
Erronda: Lehenengoa
Non: Biteri kultur etxea
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Nekazalguneak: Ereñotzu, Osiñaga, Martindegi, Jauregi, Antziola, Akarregi, Oialume, Sta.Barbara
Azaroak 10
Erronda: Lehenengoa
Non: Biteri kultur etxean
Ordua: 20:00etan
Lan Taldea: Dendariak eta poligonoak
Azaroak 12
Erronda: Erdikoa
Non: Sandiusterri
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Bigarren Plenarioa
Azaroak 16
Erronda: Bigarrena
Non: Sandiusterri
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Sta Barbara eta Lizeaga
Azaroak 17
Erronda: Bigarrena
Non: Elizatxo ikastola
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Elizatxo, Portua, Karabel eta Zikuñaga
Azaroak 19
Erronda: Bigarrena
Non: Langile ikastola
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Karobieta, Latsunbeberri, Latsunbe, Marieluts, Sorgintxulo eta Oriamendi
Azaroak 23
Erronda: Bigarrena
Non: Haur eskola
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Florida, Etxeberri, Sagastialde, Sagastialdeberri, Gartzia Goldaraz, Mañe i Flaquer, Karmelo Labaka, Atletismo pista ingurua, Antziola eta Galarreta
Azaroak 24
Erronda: Bigarrena
Non: Biteri kultur etxea
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Kardaberaz, Nagusia eta Atzietas
Azaroak 30
Erronda: Bigarrena
Non: Biteri kultur etxea
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Elkano, Izpizua, Urbieta, Oarso, Atsegindegi, Aristizabal eta Orkolaga
Abenduak 1
Erronda: Bigarrena
Non: Biteri kultur etxea
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Nekazalguneak: Ereñotzu, Osiñaga, Martindegi, Jauregi, Antziola, Akarregi, Oialume, Sta.Barbara
Abenduak 10
Erronda: Bigarrena
Non: Biteri kultur etxea
Ordua: 20:00etan
Lan Taldea: Dendariak eta poligonoak
Abenduak 17
Erronda: Amaiera
Non: Sandiusterri
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Hirugarren Plenarioa
Abenduak 22
Erronda: Amaiera
Non: Sandiusterri
Ordua: 19:30ean
Lan Taldea: Laugarren Plenarioa